سمبل تصویر استقلال منصوریان مهدی رحمتی

سمبل: تصویر استقلال منصوریان مهدی رحمتی تراکتورسازی علیرضا منصوریان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری خاطرات کارگردان «ویلایی‌ها» از وقت جنگ و شهادت هم محله‌ای‌هایش

کارگردان فلیم سینمایی «ویلایی‌ها» می‌گوید با اینکه در وقت جنگ در پایتخت کشور عزیزمان ایران بود ولی فضای آن دوران را به خوبی به یاد دارد. 

خاطرات کارگردان «ویلایی‌ها» از وقت جنگ و شهادت هم محله‌ای‌هایش

خاطرات کارگردان «ویلایی ها» از وقت جنگ و شهادت هم محله ای هایش

عبارات مهم : ایران

کارگردان فلیم سینمایی «ویلایی ها» می گوید با اینکه در وقت جنگ در پایتخت کشور عزیزمان ایران بود ولی فضای آن دوران را به خوبی به یاد دارد.

به گزارش خبرآنلاین، منیر قیدی کارگردان فیلم سینمایی «ویلایی ها» که آخرین روزهای اکرانش در سینماها را پشت سر می گذارد، در گفتگو با خبرآنلاین، به بیان بعضی از خاطراتش از وقت جنگ پرداخته است.

خاطرات کارگردان «ویلایی‌ها» از وقت جنگ و شهادت هم محله‌ای‌هایش

قیدی به سن و سالش در وقت جنگ اشاره کرد و گفت: «من فرزند پایتخت کشور عزیزمان ایران هستم ولی مقطع مهمی از زندگی ام از هفت- هشت سالگی تا پانزده- شانزده سالگی ام در جنگ گذشت.

او اینطور ادامه داد: «من در وقت جنگ در پایتخت کشور عزیزمان ایران و در محله شمیرانات بودم، مستقیم در ارتباط با جنگ نبودم ولی چون در یک محله بزرگ شدم خیلی از همبازی هایم شهید می شدند و این مسئله را کاملا لمس می کردم. پسر همسایه، پسرعموی دوستم که اتفاقا خیلی هم بهمان نزدیک بودند. در محله ها قدیم ترها معمولا اینطور بود که فرزند هابا هم بزرگ می شدند و خیلی از فرزند هایی که آن موقع همبازی های ما بودند و خیلی هم با ما تفاوت سنی نداشتند شهید شدند، فرزند هایی که می رفتند و دیگر بر نمی گشتند.»

کارگردان فلیم سینمایی «ویلایی‌ها» می‌گوید با اینکه در وقت جنگ در پایتخت کشور عزیزمان ایران بود ولی فضای آن دوران را به خوبی به یاد دارد. 

کارگردان «ویلایی ها» راجع به آشنایی اش با قشر زنانی که در پشت جبهه در وقت جنگ حضور داشتند و چگونگی به تصویر کشیدن آنها و تجربیاتشان در فیلم «ویلایی ها» توضیح داد: «چطور به تصویر کشیدن زنان در فیلم بر می گردد به همان محله ای که من در آن رشد کردم. به عنوان نمونه منزل هایی که در آنها با همسایه هایمان زندگی می کردیم مثل همان ویلاها بود، هیچ کس در منزل اش روی کس دیگری بسته نبود.

مثلا پسر همسایه مان که شهید می شد ما مدام با آن خانواده در ارتباط بودیم و در من در جمع های این چنینی رشد کردم. فکر می کنم خیلی از مناطق هم اینطور بود و هنوز همه چیز اینقدر دیوارکشی نشده بود و درها هنوز قفل نشده بود و شکل ارتباط ها هم تفاوت می کرد. ضمن اینکه من از همان موقعی که فرزند بودم خیلی می دیدم، همین الان هم از آن وقت ها خاطره ای را تعریف می کنم مادرم می گوید تو آن موقع کجا بودی که یادت است و این ماجراها.»

واژه های کلیدی: ایران | تصویر | فرزند | ارتباط | کارگردان | پسر همسایه | کارگردان فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs